Kargo Şubeleri

Kargo Şubeleri

Bireysel ve kurumsal kişiler çeşitli mal ve eşyalarını farklı noktalara ulaştırmak istemektedir. Nakliye süreçlerini sağlamak için bu konuda profesyonel olarak hizmet veren kargo şubeleri ise bizlerin bu ihtiyacına karşılık vererek, çeşitli kanunlar çerçevesinde bu malları taşımaktadır. Ülkemizde birçok kargo şirketi faaliyet göstermektedir. Bunlardan en çok bilinenleri Yurtiçi Kargo, Mng Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, PTT kargo, UPS, DHL, Fillo Kargo gibi firmalardır.
Bu şirketlerin ülkemiz çapında çok yoğun kargo şubeleri bulunmaktadır. Ülkemizin her yerine ulaşmak için farlı birçok noktaya açılan şubeler sayesinde herkes istediği şekilde sevk işlemlerini yürütmektedir. Son yıllarda internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması da kargo şirketlerinin güçlenmesini ve ağlarını artırmasına vesile olmuştur. Ülkemizin her yerinde bu ürünler alındığı için kargolar geniş bir ağ kurarak herkese bu hizmeti ulaştırma çalışmaktadır.
Kargo göndermek istediğiniz kargo şirketlerinin karşınıza iki seçenek çıkardığını görürsünüz. İlk seçenek kargoyu kargo şubeleri noktalarına bırakmanızdır. Bu seçeneği seçtiğinizde kargonuzu hazırlar ve size en yakın kargo şubesine giderek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere sunulan bir diğer seçenek ise kargonuzun adresinizden alınmasıdır. Kargo şirketini arayarak kargonuzun alınması için adresinizi vermeniz yeterlidir. İki seçenek arasında fiyat olarak da farklar oluşabilmektedir. Kargocular genel olarak kargo alma ücretini yansıtabilmektedir. Bu şekilde kargonuzu vererek sevk işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
Sizlere kargo geleceği zamanda şube ve adres teslim seçeneklerini tercih etmek tamamen size kalmıştır. Kargo şubeleri sizlere şubede kargo teslimi yapabilmektedir. Bu seçeneği kullanmak için karşı tarafın sizin kargonuzu şube teslim olarak göndermesi gerekir. Aynı şekilde adres teslimde göndererek kargonuzun adresinize kadar ulaşması sağlanabilmektedir.
Kargo şubeleri aracılığı ile yapacağınız sevk işlemlerinde ücreti ödeyecek kişide belirtilebilir. Siz kargo gönderirken eğer kargo ücretini ödemek istemezseniz yapmanız gereken ücretin alıcıdan tahsil edilmesini belirtmenizdir. Bu şekilde yapacağınız işlemlerde ücreti siz değil kargoyu teslim alan kişi ödeyecektir. Aynı şekilde sizlere de kargo gönderilirken ücreti sizin ödemeniz istenebilir.
Kargonuzu takip etmek veya size en yakın kargo şubeleri nelerdir bunları öğrenmek ise günümüzde çok kolay. İnternet üzerinden sürekli olarak güncellenen kargo şubelerinin adres ve telefonları sorgulanabilmektedir. Yapacağınız bu sorgulama sayesinde kargonuzun hangi şubede olduğunu ve şubenin adres bilgilerinin ne olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler aynı zamanda mobil harita uygulamaları ile entegre olduğu için telefonunuzdan yol yardımı da alacak kargo şubesini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
Nöbetçi eczane sorgulama ekranlarını kullanarak sizlerde zaman kaybetmeden nöbetçi eczanelerin adreslerini öğrenebilir ve kısa sürede bu eczanelere ulaşabilirsiniz.

Adres Bilgisi, bir çok firma ve kuruluşu listelemek, kullanıcılara adres tarifi ve bir çok önemli bilgileri içinde barındıran, firma ve adres rehberi otomasyonudur. Sistem, tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta ve firmalar tamamen ücretsiz olarak sitemize eklenmektedir.