Nöbetçi Eczaneler

21 Ocak 2021 Perşembe - 22 Ocak 2021 Cuma Nöbetçi Eczaneler

Tüm il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneler, günlük olarak listelenmektedir. Bölge ecza odalarından alınan veriler, anlık olarak sizlere iletilmektedir. Bugün nöbetçi olan eczaneler, her sabah 08:30 da güncellenmektedir. Listelenen eczaneler, bir sonraki gün saat 08:00 a kadar hizmet vermektedir. İlgili eczaneyi direkt olarak arayarak, durum kontrolü yapabilirsiniz.

Nöbetçi Eczaneler

Doktorların yazdığı reçetelerdeki ilaçları ve diğer sağlığımız için gerekli olan ilaçları eczanelerden alabiliriz. Yasalara göre eczanelerden başka bu ilaçları satabilecek başka bir nokta yoktur. Bu nedenle ilaçlarımızı aldığımız eczaneleri belirli aralıklarla ziyaret etmek durumundayız. Bazı durumlarda ise acil ilaç ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlar özellikle mesai saatleri dışında olursa nöbetçi eczane arayışına gireriz. Peki, nöbetçi eczanelerin adreslerini nereden öğrenebiliriz? Nöbetçi eczaneler nasıl belirleniyor?
Eczaneler bizlere sağlık hizmeti açısından çok önemli bir hizmet sunmaktadır. Sağlığımız için önemli olan ilaçları temin etmemiz için eczanelere gitmemiz gerekli. Eczane yönetmeliğine göre de bu kurumlar belirli saatler arasında hizmet verebilmektedirler. Hafa içi ve cumartesi günleri tam mesai saatleri içerisinde çalışarak hizmet verdikleri alanlar çerçevesinde insanlara hizmetlerini sunmaktadır. Ancak akşam eczanelerin hepsi açık olmamaktadır. Genel olarak eczaneler akşam 19:00’da kapanarak hizmetlerini sonlandırmaktadır. Bu saatten sonra ise nöbetçi eczaneler görevlerine devam etmektedir.
İnsanlara sağlık alanında daha iyi hizmet sunmak ve onların ilaç ihtiyaçlarına her zaman cevap verebilmek için nöbetçi eczaneler her zaman açık bulunmaktadır. Ancak nöbetçi eczaneler her zaman aynı eczane olmamaktadır. Her gece farklı noktadaki eczaneye nöbet görevi verilmekte ve gece bu kurumlar açık olarak geç saatlerde ilaç ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Nöbetçi eczane ise yönetmeliğe uygun olarak farklı eczaneler arasından seçilerek her gün belirlenerek yayınlanmaktadır. Belirli bir takvim belli olduğu için önceden hangi eczanenin nöbetçi olduğunu kolaylıkla takip edebilmektesiniz.
Nöbetçi eczane sayısı ise bulunduğunuz bölgedeki eczane yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer çok eczanenin bulunduğu bir yerde iseniz gece nöbete kalabilecek eczane olasılığınız daha yüksek olacaktır. Ancak yoğunluğun olmadığı bir yerde iseniz size hizmet verecek nöbetçi eczane bölgenizin bağlı olduğu merkezlerde sizlere hizmet edecektir.
Mesai saatlerinden sonra nöbetçi eczane ihtiyacınız doğduğunda ise o gece nöbete kalan eczaneleri öğrenmeniz çok kolay. Günümüzde de devam eden bir yöntem bütün eczacıların camlarına nöbetçi eczane isim ve adreslerini yazmadır. İnternetin yaygın olmadığı zamanlardan beri bu yöntem uygulanmaktadır. Ancak şuanda özellikle mobil internetin artması ile dışarıda olsanız dahi internetten nöbetçi eczane sorgulaması yaparak bulunduğunuz yere en yakın eczaneyi öğrenebilirsiniz. Alacağınız adres ile aynı zamanda harita uygulamalarını açabilecek ve yol tarifi ile eczaneye hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.
Nöbetçi eczane sorgulama ekranlarını kullanarak sizlerde zaman kaybetmeden nöbetçi eczanelerin adreslerini öğrenebilir ve kısa sürede bu eczanelere ulaşabilirsiniz.

Adres Bilgisi, bir çok firma ve kuruluşu listelemek, kullanıcılara adres tarifi ve bir çok önemli bilgileri içinde barındıran, firma ve adres rehberi otomasyonudur. Sistem, tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta ve firmalar tamamen ücretsiz olarak sitemize eklenmektedir.